1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.00 Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i dziękuję tym, którzy we wspólne wołanie do Matki Najświętszej się włączają. Przypominam
  o szkatułce do której składać możemy nasze modlitwy
  i podziękowania do Matki Bożej.
 2. Wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 18.00, po wieczornej Mszy Świętej.
 3. Bardzo proszę Panów o pomoc w przewiezieniu drewna opałowego z drewutni na plebanię.
 1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 2. Za przygotowanie kościoła oraz złożone ofiary dziękuję rodzinom:.
  TOBIASZÓW, POLUSÓW, BABULÓW I CHARCZUKÓW. W kolejnym tygodniu proszę o przygotowanie kościoła mieszkańców domów nr 112-114
 3. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży w Dniu Papieskim. Serdeczne “Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

Inauguracja 5 roku Uniwersytetu III Wieku w Czarnym Borze

16 października kolejny już – 5 sezon zmagań z nauką rozpoczną studenci – seniorzy Czarnoborskiego Uniwersytetu III Wieku. Nie zabraknie odśpiewania Gaudeamus Igitur oraz złożenia uroczystej przysięgi, a wykład inauguracyjny wygłosi wykładowca Politechniki Wrocławskiej Prof. Jerzy Detyna.

Czarnoborski Uniwersytet III Wieku swoją siedzibę ma w Bibliotece + Centrum Kultury
w Czarnym Borze, zrzesza ponad 50 seniorów z całej gminy i z powodzeniem działa już
od 2017 r. Od tego czasu seniorzy uczestniczyli w dziesiątkach ciekawych wykładów, warsztatów czy kursów językowych. Spotykali się z wykładowcami związanymi z różnych wyższych uczelni. Wśród propozycji nie brakowało też wycieczek, warsztatów artystycznych, wyjazdów do kina, czy teatru.

5 rok studiów słuchacze rozpoczną od wyjątkowo interesujących  zajęć związanych z najnowszymi technologiami, albowiem wykład inauguracyjny nosi tytuł „Sztuczna inteligencja czyli o możliwościach analizowania i przetwarzania rzeczywistości”. W planach na październik są także zajęcia smartfonowo-komputerowe oraz wyjazd do Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. Zapraszamy serdecznie, zarówno stałych słuchaczy UTW jak również seniorów, którzy dopiero chcieliby rozpocząć swoją przygodę z nauką.

16 października godz. 11:00 – sala widowiskowa Biblioteki +Centrum Kultury w Czarnym Borze.